שלום אורח
כניסה

ויקי מערכת שעות שחף

RSS

ניווט

חיפוש
»

PoweredBy

מסך מידע

RSS
עודכן ב 14/03/2019 12:58 על ידי amit בקטגוריה מסך מידע גרפי

מסך מידע גרפי הוראות התקנה

מסך מדע גראפי מנוהל בעזרת תוכנת שולחן עבודה, יש להוריד את התוכנה מאתר תמיכה שלנו, הכתובת להורדת תוכנה: http://support.iscool.co.il/ShahafDisplay.exe, יש לשמור את קובץ התוכנה על שולחן עבודה.

לאחר הורדת התוכנה מהאתר יופיע לנו מסך כניסה בו נכניס את שם המשתמש והסיסמא שקיבלנו ממנהל המערכת, כשנכנס לתוכנה המסך שיופיע לנו הוא

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - ניהול משתמשים במערכת

מסך ניהול מידע על המסכים

מסך ניהול מידע על המסכים


על מנת לנהל את המשתמשים השונים בתוכנה ואת הרשאותיהם עלינו ללחוץ בסרגל העליון על ניהול משתמשים ולהוסיף משתמשים בעלי הרשאות שונות לשימוש בתוכנה. יש לציין שישנה אפשרות להקפיא את הפעילות של משתמש מסוים.

ניהול משתמשים במערכת מסכים

ניהול משתמשים במערכת מסכים


מסך ניהול משתמשים במערכת מסכים

מסך ניהול משתמשים במערכת מסכים


ניהול מערכת המסכים מתבצע בעיקר על ידי הלשוניות הממוקמות בצד ימין (מסכים, הודעות, תמונות ומידע) כאשר על מנת להוסיף מידע לתצורה הסופית של המסך עלינו ראשית להוסיפו בלשוניות הללו. בצידה השמאלי של המערכת ניתן לראות את עיצוב המסך ובצד הזה של המערכת אנו מתעסקים בשלבי העיצוב האחרונים של המסך לאחר שהוספנו את כל המידע שאנו רוצים למערכת.

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - בחירת תצוגת מסך והגדרת מסךתמונהבלשונית זו מתבצעת הוספת המסכים השונים והמעקב אחריהם. על מנת להוסיף מסך חדש עלינו ללחוץ על לחצן הפלוס ולאחר מכן החלון שייפתח לנו ייראה כך

הגדרת מסך במערכת

הגדרת מסך במערכת


מספר המסך יתקבל לאחר שנכניס את הנתונים השונים ואין צורך למלא את שדה תוכן זה, באמצעותו יהיה ניתן להציג את המסך במקומות השונים בבית הספר.

על מנת ליצור סדר והפרדה בין המסכים השונים יש למלא את שדות התוכן הבאים שם המסך, מיקומו ותיאורו.

לאחר מילוי כל שדות התוכן ישנם מספר סוגי מסך שניתנים לבחירה על פי מספר ההודעות השונות המופיעות על המסך

תמונהמסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת גלרית תמונות לתצוגה במסךתמונה

בלשונית זו ניתן להוסיף תמונות שונות שאנו רוצים שיופיעו במסך באמצעות לחיצה על לחצן הפלוס, נבחר את שם הגלריה של התמונות הללו ויפתח לנו חלון בו תופיע הגלריה וניתן יהיה להוסיף תמונות מן המחשב או לצלם את תמונה המופיעה על המסך ושאינה נמצאת על המחשב שלנו. צילום המסך נעשה באמצעות לחיצה על המקש הימני בפינה השמאלית העליונה של התמונה הנדרשת וגרירה תוך כדי לחיצה אל הפינה הימנית התחתונה של התמונה(במהלך הגרירה יופי מלבן אדום אשר יגדיר את תחום התמונה הרצויה).

בניה של גלרית תמונות עבור המסך

בניה של גלרית תמונות עבור המסך


יש לציין שהתמונות יוצגו על פי הגלריה בהן הן נמצאות ויופיעו אחת אחרי השניה.

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת אוסף הודעות לרצות על המסךלשונית ההודעות

לשונית ההודעות


באמצעות לשונית זו אנו מוסיפים הודעות שונות שיוצגו על המסך לתלמידי בית הספר, לאחר לחיצה על הלחצן הפלוס נבחר את שם ההודעה על מנת ליצור סדר בהודעות השונות

תמונה

בחלון שייפתח לנו עלינו ללחוץ על לחצן הודעה על מנת להוסיף הודעה חדשה

תמונה

ממלאים בחלון זה את שם המפרסם ואת משך הזמן שבו אנו מעוניינים לפרסם את ההודעה ולאחר מכן מקלידים את תוכן ההודעה בחלון המיועד לכך ולוחצים על שמור על מנת להכניס את ההודעה אל המערכת.

תמונה

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע ממגוון סוגיםתמונה

בלשונית המידע ישנם מספר אופציות להוספת מידע שונה.

סוגי התוכן שניתן להוסיף בלשונית המידע

סוגי התוכן שניתן להוסיף בלשונית המידע


מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע מסוג RSSבאתרי תוכן וחדשות שונים ניתן למצוא כתובת בשם RSS שבאמצעותה ניתן להכניס את תוכן האתר לתוכנות שונות לדוגמא באתר ynet ניתן להציג את החדשות המופיעות בו באופן המעודכן ביותר באמצעות כתובת זו.
מיקום קישור הRSS באתרי אינטרנט

מיקום קישור הRSS באתרי אינטרנט


התוכן המתקבל מקישור הRSS מוצג לפניכם על מנת שתוכלו להיות במעקב שזהו אכן התוכן הנדרש לפני הוספת מידע זה

התוכן המתקבל מקישור הRSS מוצג לפניכם על מנת שתוכלו להיות במעקב שזהו אכן התוכן הנדרש לפני הוספת מידע זה


הזנת ימי הולדת

תוכנת המסכים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם תוכנת המשוב וניתן למשוך את הנתונים הללו מתוכנה זו באמצעות שם משתמש וסיסמא, כתוצאה מכך ניתן יהיה להציג על מסך בית הספר את שמות התלמידים החוגגים את יום הולדתם באותו היום.

הכנסת נתונים על מנת לקבל את תאריכי ימי ההולדת מתוכנת המשוב

הכנסת נתונים על מנת לקבל את תאריכי ימי ההולדת מתוכנת המשוב


מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע מסוג ימי הולדתתוכנת המסכים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם תוכנת השחף ולכן ניתן למשוך את הנתונים הללו ממצב הניהול השוטף.

תמונה

את מזהה המערכת אנו מוצאים בתוכנת השחף בלשונית אודות ולאחר מכן אודות מערכת.מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע מסוג סרט YouTubeהמסך יודע לנגן בנוסף סרטים המופיעים באתר youtube.com על מנת להוסיף סרטון מהאתר כל שעלינו לעשות הוא להעתיק את כתובת האינטרנט של סרטון זה ולקבוע את משך התצוגה שאנו רוצים לצפות בו על גבי המסך.

תמונה

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע מסוג מערכת שעותתוכנת המסך עובדת בשיטוף פעולה מלא עם תוכנת מערכת השעות ולכן היא יודעת לנגן את השינויים השוטפים במערכת השעות ולהציגם לתלמידים כל שעלינו לעשות הוא להכנס לאתר האינטרנט של בית הספר ולצפות במספר המסך המופיע בתחתית מערכת השעות.

תמונה

תמונה

מסך מידע גרפי הוראות הפעלה - הגדרת מידע מסוג מצגת PowerPoint

המסך יודע להמיר קבצי Power point לוידאו ולהציגם במסך , בנוסף יש אפשרות לצפיה בתצוגה מקדימה של הוידאו.

כל שעלינו לעשות הוא להוסיף מצגת אשר שמורה במחשב על ידי לחיצה על כפתור ה"עיון" ולאחר מכן בחירת המצגת.

תמונה

כפתור "תצוגה מקדימה" יציג את הוידאו בתחתית העמוד.

תמונהמסך מידע גרפי הוראות הפעלה - עיצוב סופי של מסך מידעכעת לאחר שהוספנו את התכנים השונים שאנו רוצים שיופיעו במסך כל שעלינו לעשות הוא לבחור את המסך שאנו רוצים למלא ולגרור למקומות השונים בו את התכנים הללו בנוסף, ניתן להוסיף כותרת שתופיע על גבי המסך ולהוסיף את לוגו בית הספר לצידה.

תמונה

תמונה

לאחר שמיקמנו את התכנים השונים על גבי המסך ניתן באמצעות העפרון הנמצא ליד כל תוכן, לבחור את הזמן המוקצב לכל אחד מהם על גבי המסך ולבחור בנוסף באילו ימים הם יוצגו(לדוגמא- הודעת שבת שלום לתלמידים שתופיע על גבי המסך רק בימי שישי וכדומה.)

תמונה

לאחר שסיימנו לעצב את המסך עלינו להכנס לאתר התמיכה של חברת שחף ולהוריד את תוכנת ההצגה של המסך

תמונה

תמונה

לאחר שהורדנו את תוכנת ההצגה של המסך, עלינו לקחת את מספר המסך המופיע בתוכנת הניהול

תמונה

ולהכניסו לתוכנת ההצגה במסכים השונים ברחבי בית הספר.

תמונה

מסך בית ספר לדוגמא

מסך בית ספר לדוגמא